Stimuleren klimaatadaptatie op Particulier terrein.
Onze bijdrage in de stedelijk Commissie van 5 oktober 2020, door Arjan Brouwer
Blauwe Nota:
Stimuleren klimaatadaptatie op Particulier terrein.
Voorzitter,
Graag wil ik mijn dank uitspreken voor een helder en duidelijk stuk.
Maar we hebben van Democratisch Platform Enschede nog wel een aantal zaken die we even willen benoemen.
We hebben de mond vol van klimaatadaptatie en hittestress, maar dat zien we niet terug in beleid wat we uitvoeren. Neem als voorbeeld het vorige week besproken amendement de Groene Pijler, dat gelukkig dan wel weer is toegevoegd aan het Citymarketing plan.
Nederland heeft allerlei groene en duurzame verplichtingen afgesproken wereldwijd, Europees, landelijk en ook regionaal. Maar zo gauw het regionaal of liever gezegd in het stedelijk gebied terecht komt, dan vindt DPE hier weinig tot geen medewerking in van het college. Een goed leider durft ook de hand in eigen boezem te steken en laat geen moment voorbij gaan om haar visie te verduidelijken en te investeren in een duurzame en biodiverse verstedelijking en belangrijker nog, om deze te gaan uitvoeren.
Omgaan met water en de tegenstelling met hitte vraagt innovatief denken, maar ook partnerschap, partnerschap waar Enschede haar inwoners bij de hand pakt en zegt dit gaan we samen doen, dat is participatie……… en voorzitter hier alweer zo’n term die flink onder gesneeuwd en beladen is in Enschede.
Maar voorzitter, Enschede zelf zit in zwaar weer en dat reflecteert ook op haar inwoners, dus in plaats van nieuwe rekenmodellen uit te werken om de vervuiler te laten betalen, moet we dit gemeenschappelijk oppakken en samen uitvoeren.
DPE leest gedifferentieerde rioolheffingen, hier geldt voor DPE een ezel stoot zich niet twee keer aan dezelfde steen. Dit kijkende naar het hele verhaal van Diftar, wat uiteindelijk alleen maar verrommeling, geld en een discussie heeft los gemaakt waar de voor en tegenstanders praktisch lijnrecht tegen over elkaar staan.
We zijn allemaal gebaat bij een mooi groen, duurzaam en een goede biodiversiteit in Enschede. Volgens ons is elke politieke partij in Enschede het erover eens dat we hiermee aan de slag moeten, nu moeten we het College hiervan nog overtuigen om dit ook daadwerkelijk te gaan uitvoeren en het niet slechts bij woorden te laten.
Dus voorzitter hier ligt een Blauwe Nota, waar DPE veel goede zaken en ideeën in ziet, maar wat ons betreft moeten we hier omdenken, iedereen is gebaat bij een mooi Enschede.